O nás

Intenetový obchod 4trek.sk uzrel svetlo sveta v roku 2023. Jedná sa teda o veľmi mladý eshop, napriek tomu je za projektom skúsený tím outdoorových fanúšikov s viac ako 25 ročnými profesionálnymi skúsenosťami v brandži. Budeme radi, ak spoznáte bližšie naše korene, pretože dôvera je dôležitá.

História

Za projektom 4trek.sk stojí spoločnosť STG Elcon, s.r.o. ktorá vznikla v roku 1991 a predajom v oblasti outdoor a šport sa zaoberá od roku 1996. Treba povedať, že hlavnou činnosťou spoločnosti do dnešných dní je veľkoobchod v podobe distribúcie outdoorových značiek na slovenskom a českom trhu. Úspešne sme etablovali viaceré značky, ktoré tu v čase, keď sme ich začali distribuovať, nepoznal nik.

Napríklad značka BUFF a jej koncept multifunkčných šatiek bol  v roku 2002, keď sme doviezli prvé výrobky, úplne neznámym pojmom. Na podporu značky sme založili eshopy buff.sk a buff.cz, ktoré sme neskôr premenovali na headwear.skheadwear.cz. S týmito projektami máme viac ako 15 ročné skúsenosti a dodnes sa jedná o stránky s najširšou ponukou doplnkov na hlavu a krk na našom trhu.

Ďalším úspešným príbehom je zviditeľnenie značky Climbing Technology, ktorá v roku 2008, keď sme ju začali dovážať, bola neznámou lezeckou značkou. Dnes je široko akceptovaná a vnímaná ako štandard kvality. Podobne by sme mohli spomenúť ďalšie značky v našom porfóliu.

Motivácia

Naša motivácia pre spustenie eshopu 4trek.sk je celkom prirodzená.

  1. Chceme vám poskytnúť čo najširšiu ponuku produktov nami distribuovaných značiek.  Často sa stane, že v predajnej sieti nájdete iba najpopulárnejšie a najpredávanejšie produkty. Výrobcovia však ponúkajú aj ďalšie úžasné a užitočné výrobky, ktoré však nemusia mať tak masívne využitie a teda sa bežne v ponuke našich partnerov neobjavujú.
  2. Chceme vám dať možnosť nakúpiť s výhodou. Na našom eshope nájdete produkty ktoré už končia v ponuke výrobcov, prípadne sú skladom iba v okrajových veľkostiach, či boli dovezené ako vzorky pri prezentácií tej či onej kolekcie. Tieto výrobky sú predávané vo výrazných zľavách, často aj pod cenou, za ktorú sme ich doviezli. To je vaša príležitosť nakúpiť výhodne. Nám to na druhej strane uvoľní priestor na dovoz ďalších výrobkov.
  3. Sme malý eshop a nenájdete tu širokú ponuku výrobkov ako v iných veľkých obchodoch. Nájdete tu však odbornú starostlivosť a maximálnu snahu o splnenie požiadaviek zákazníka. Expedujeme rýchlo, spravidla do 24 hodín, lebo všetko čo vám ponúkame, máme skladom. O predávaných výrobkoch vieme veľa, lebo sme ich distribútormi a máme blízky kontakt s výrobcami.
  4. Chcem s vami budovať dlhodobé partnerstvo. Vážime si vašu priazeň, vracajúci sa registrovaní zákazníci môžu využívať náš vernostný program a ďalšie benefity. Preto sa nezabudnite zaregistrovať na našom eshope.

Udržateľný rozvoj

Chceme vám ponúknuť naše nazeranie na udržateľný rozvoj a s tým spojené otázky ohľadne životného prostredia. Prírodu máme radi a snažíme sa ju zaťažovať v čo najmenšej miere. Súkromne aj profesne. Vyjadrením tejto filozofie je koncept 3R – Reduce, Reuse, Recycle (redukuj, znovu použi, recykluj).

Na 4trek nájdete široku ponuku výrobkov, ktoré zapadajú do tohto konceptu. Pre nás reduce znamená obmedzenie spotreby, v našom prípade to zhmotňuje ponúkať kvalitné produkty, ktoré vydržia a nemusíte ich často nahradzovať novými. Taktiež správna starostlivosť a z toho plynúca dlhšia životnosť výrobkov je vyjadrením tohto princípu. Reuse chápeme ako príležitosť dať starým veciam nové použitie ich opravou a opätovným používaním. Recycle chápeme ako snahu o ponuku výrobkov, ktoré sa dajú recyklovať alebo sú vyrobené z recyklovaných materiálov.